Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení reprezentace 2011

 

Hodnocení reprezentace 2011

 

Česká republika patří mezi významné představitele silového trojboje, především jako pořadatelská země. Každoročně pořádá ČSST 2-3 evropské, nebo světové soutěže. Ve světovém měřítku zaujímá český powerlifting 15. místo, což nás  řadí do první třetiny v hodnocení národů. V evropském měřítku patříme mezi nejlepší, držíme se na 6. místě. Nejvíce bodů do tohoto hodnocení přinesla Hana Takáčová - 60, dále Karel Ruso – 22 bodů a Milan Špingl 18 bodů. Počet bodů je ovlivněn, počtem soutěží, které závodník absolvuje. Celkově můžeme hodnotit sezónu 2011 jako velmi úspěšnou, 80% úspěšnost je toho dokladem, přičemž se podařilo výrazně snížit podíl neúspěšných startů na 6 %.

 Významným úspěchem je, že se podařilo obsadit včechny evropské a světové soutěže ve všech věkových kategoriích s vyjímkou kategorie dorostenců a juniorů, kde máme chronický nedostatek, jak mužů, tak i žen. To  se projevilo na počtu startujících, kterých bylo 55 z 33 oddílů. Největší zastoupení má v reprezentaci Sokol Nymburk – 8 závodníků, po třech závodnících pak mají, Spartak Pelhřimov, KST FC Příbram a Sokol Pohořelice. Devět oddílů je zastoupeno dvěma závodníky a 13 po jednom.

Češi se významně zapsali do světových a evropských rekordních tabulek v kategorii masters, 5. světovými a 6. evropskými rekordy.

 

Kategorie                  Jméno                     disciplina                                            výkon                            

M1 – 66 kg                Karel Ruso              dřep                                                    265,0 

M2 – 105 kg              Petr Theuser           dřep                                                    340,0

                                                                       trojboj                                                 852,5

M2 – 84 kg                Hana Takáčová       benčpres                                           145,0

                                                                       benčpres samostatná disciplina  150,0

M2  - 120 kg+           Petr Macák                benčpres samostatná disciplina  232,5

 

 Všechny uvedené rekordy jsou světovými i evropskými s vyjímkou Petra Macáka, který má jen evropský rekord. Zaostal za světovým rekordem o 2,5 kg.

 Kromě rekordních výkonů, získali naši závodníci 27 zlatých, 19 stříbrných a 21 bronzových medailí. Nejvíce medailí získali závodníci kategorie masters, nejméně pak závodníci kategorie open, kde je konkurence největší.

 

Nejvíce medailí získaly:

Hana Takáčová       – 8 zlatých a 2 stříbrné

Bedřich Řechka      – 4 zlaté

Petr Theuser            – 3 zlaté a 1 stříbrná

 

Ze Spartaku Pelhřimov je mezi medailisty i Václav Primus se ziskem 1 zlaté a 3 bronzových medailí. Dále, Hana Štěchová – 5 místo a Josef Ptáček – 8 místo na mistrovství Evropy masters.

Nejlepším reprezentantem zůstává i nadále Milan Špingl, třetí z MS - 1.072,5 kg, před Tomášem Šárikem, 5. na ME - 1.000,0 kg, Zbyňkem Krejčou    10. na ME i MS - 912,5 kg. Zbývají ještě Pavol Demčák 8. na ME - 900,0 kg a Jiří Horník s 10 místem na ME - 840 kg. Z mladých závodníků podal vynikající výkon  junior David Lupač na MS-J - 877,5 kg.

 

Do budoucna se musí reprezentační komise zaměřit především na výchovu juniorů a dorostenců a to, jak chlapců, tak i děvčat.  Trvalým ůkolem zůstává vyhledávání nových talentů a péče o ně, aby byla zajištěna budoucnost silového trojboje. Je třeba si uvědomit, že za pěticí reprezentantů, Špingl, Šárik, Krejča, Demčák a Horník je hluboká propast a výchova jejich pokračovatelů bude trvat několik let..

 

Naším nejúspěšnějším reprezentantem pro rok 2011 je

Hana Takáčová.